Telefonumuz

0 216 330 54 44

E-Posta Adresimiz

ehliyet@msn.com

Yenilenen tüm ehliyet sınıfları ve açıklamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SINIFI

ARAÇ

ARAÇ TANIMI

M


Moped : İki, üç ve dört tekerlekli 50 cc yi geçmeyen motorlu bisikletleri (moped) kullanacak kişilere verilen ehliyet tipidir.

A1


A1 Motosiklet Ehliyeti : Silindir hacmi 125 CC, gücü 11 Kw. ve gücünün ağırlığına oranı 0,1'i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw'ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacak kişilere verilir.

A2


A2 Motosiklet ehliyeti : Gücü 35 KW'ı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW'ı geçmeyen üç tekerlekli motosikleri kullanacak kişilere verilir.

A


A Motosiklet Ehliyeti : Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 35 KW'ı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacak kişilere  verilir.

B1


Atv Ehliyeti : Net motor gücü 15 KW'ı, net ağırlığı 400 KG'ı, yük taşımacılığında kullananlar için net ağırlığı 550 KG'ı geçmeyen dört (4) tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

B


Otomobil Ehliyeti : Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. .B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçlar da kullanılabilir.

B (Engelli)


Engelli Otomobil Ehliyeti : Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçlar da kullanılabilir.

BE


B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 KG'ı geçmeyen römork veya yarı römork içerek birleşik araçları kullanacaklara verilir.B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 KG'ı geçmeyen römork veya yarı römork içerek birleşik araçları kullanacaklara verilir.

C1


Azami yüklü ağırlığı 3.500 KG'ın üzerinde olan ve 7.500 KG'ı geçmeyen kamyon ve çekicileri kullanacak sürücülere verilir.Azami yüklü ağırlığı 3.500 KG'ın üzerinde olan ve 7.500 KG'ı geçmeyen kamyon ve çekicileri kullanacak sürücülere verilir.

C1E


C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçlar ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara verilir.

C


Kamyon : Kamyon ve çekici kullanacaklara verilir.Kamyon : Kamyon ve çekici kullanacaklara verilir.

CE


C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 KG'ı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.

D1


Minibüs : Minibüs kullanacaklara verilir.Minibüs : Minibüs kullanacaklara verilir.

D1E


Minibüs : D1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 KG'ı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.

D


Otobüs : Otobüs kullanacaklara verilir.

DE


D sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara ve azami yüklü ağırlığı 750 KG'ı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.

F


Lastik tekerlekli traktör kullanacaklara verilir.

G


İş makinesi türündeki motorlu araçları kullanacaklara verilir.


Whatsapp Destek