Telefonumuz

0 216 330 54 44

E-Posta Adresimiz

ehliyet@msn.com

Manuel vites veya dilerseniz otomatik vites araçlarımız ile ehliyetinizi hem araba sürmeyi öğrenebilir hem de ehliyetinizi alabilirsiniz.

B Düz (Manuel) vites araba ehliyeti almak isteyenler :Haziran 2005 doğumlu olanlar 2023 yılı Haziran ayı itibariyla B Düz (Manuel) vites araba ehliyeti alabilir.
B Otomatik vites araba ehliyeti alma yaşı 18 yaş ve sadece otomatik vites araçları kullanabilirler.B otomatik vetes araba ehliyeti; B1 Atv ehliyetini,M motorlu bisiklet(Moped) ehliyetini ve F traktör ehliyetini kapsamaktadır.Haziran 2005 doğumlu olanlar 2023 yılı Haziran ayı itibariyla B Otomatik vites araba ehliyeti alabilir.
B Engelli ehliyeti alma yaşı 18 yaş ve sadece otomatik vites veya özel tertibatlı araçları kullanabilir.Haziran 2005 doğumlu olanlar 2023 yılı Haziran ayı itibariyla B engelli ehliyeti alabilirler.B engelli ehliyeti için devlet hastanesinden "B sınıfı engelli ehliyeti" alır yönünde bir sağlık raporu olmalıdır.Engelli ehliyetlerinde sağlık raporu için öncelikle aile hekimi ardından uzman hekim ve sonrasında İlçe sağlık komisyonu olacak şekilde bir yol izlenmelidir.

Whatsapp Destek